Komunikačne sme podporili hlas Slovenska v boji proti ruskej agresii

22.03.2022
#ZaVasuaNasuSlobodu
#MierUkrajine 💙💛
#StandWithUkraine
Na Slovensku hlas odporu a nesúhlasu s inváziou Putinovho režimu veľmi aktívne reprezentuje skupina občianskych aktivistov, ktorá sa sformovala pod názvom Iniciatíva MIER UKRAJINE – ZA VAŠU A NAŠU SLOBODU. 4. marca zorganizovali známy protest, ktorého sa zúčastnilo na námestí SNP vyše desať tisíc ľudí a naživo cez live stream sa ľuďom prihovoril aj prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj. Aktivisti nás oslovili ako komunikačných expertov, aby podpora pre ich aktivity a minimálne teda pozornosť médií neutíchala ani v ďalšom období, kedy s nimi na „stage-i“ už nebude aj hrdinský prezident našich východných susedov.
Komunikačne sme podporili hlas Slovenska v boji proti ruskej agresii
Protest proti ruskej agresii, Námestie SNP Bratislava

Zažili sme spolu intenzívnych 10 dní, počas ktorých sme odkomunikovali ďalší protest (11.3.) na Námestí SNP v Bratislave, triumfálny príchod traktora pred ruskú ambasádu v rámci Špeciálnej vyhosťovacej operácie – odvoz ruských špiónov (16.3.) a iniciatívu Mier Ukrajine sme samozrejme pro bono podporili aj pri proteste za detské obete vojny (18.3.) opäť pred sídlom ruského veľvyslanectva.

Komunikačne sme podporili hlas Slovenska v boji proti ruskej agresii
Špeciálna vyhosťovacia operácia, Veľvyslanectvo Ruskej federácie

Komunikačne sme sa zapojili do:

Konzultácie v oblasti komunikácie cieľov iniciatívy, príprava mediálnej stratégie a komunikačného plánu s cieľom dosiahnuť maximálny zásah a aktívne napĺňanie týchto cieľov

Copywriting na sociálnych sieťach, tvorba tlačových správ

Intenzívne media relations s cieľom čo najsilnejšieho mediálneho zásahu (kľúčové slovenské médiá, aj korešpondenti a fotografi zahraničných médií – vďaka nim sa o špeciálnej vyhosťovacej operácii pred ruskou ambasádou dozvedel aj svet – správa o umiestnení traktora pred ruskú ambasádu sa dostala do denníka USA Today.

Získavanie podpory u instagramových influencerov. Týmto ďakujeme v mene iniciatívy Mier Ukrajine influencerom: Fero Joke, Evelyn, Sajfa, Tamara Heribanová, Babsy Heriban, Veronike Rosputinská, Adriazia, Specialeditionlife, Barbora Yurkovič, Kristína Tormová, Marta Fandlová, Spolu_aut, Thetolerantcook, Theblondjournalist, Tonbo_diary a Vedator_sk

Komunikačne sme podporili hlas Slovenska v boji proti ruskej agresii
Špeciálna vyhosťovacia operácia, USA Today
Zdieľajte článok

Sme pripravení pomôcť

AMI COMMUNICATIONS SLOVAKIA, s.r.o.
Jarošova 1, 831 03 Bratislava
+421 948 489 889
office@amic.sk

IČO: 35758970
DIČ: 2020254049
IČ DPH: SK2020254049
zapísané v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel Sro, vložka č. 18396/B