Orbit už po druhýkrát opláca úsmevy, zapojte sa aj Vy!

Tlačová správa, 24.04.2017 10:19

 

Bratislava, 25. apríla – Úsmev je niekedy to najkrajšie, čo Vás môže cez deň postretnúť, špeciálne ten detský. Nie všetky deti ale majú dôvod usmievať sa, preto sa značka Orbit už po druhýkrát rozhodla chrániť úsmevy ohrozených detí z občianskeho združenia Úsmev ako dar, a to nielen prostredníctvom správnych návykov dentálnej hygieny, ale aj osobnostným rozvojom detí. Ambasádorkou usmievavej kampane sa znovu stala Mária Čírová a aktívne sa do nej môžete zapojiť aj Vy. Kampaň „Oplať úsmev“ štartuje už 8. 5. a až do 18. 6. 2017 venuje Orbit 1 % z ceny každého výrobku predaného v tomto období na ochranu zdravého úsmevu a sebavedomia detí z občianskeho združenia Úsmev ako dar. Kúpou prispejete na úsmevy detí a zároveň si môžete pripomenúť, aké dôležité je oplácať úsmev, napríklad aj pod hashtagom #oplatusmev. Viac informácií na www.oplatusmev.sk.

 

Po veľmi úspešnom prvom ročníku spoločenskej zodpovednosti sa značka Orbit v tomto roku opäť spojila s občianskym združením Úsmev ako dar, aby tak pokračovala v edukačnej činnosti v oblasti dentálnej hygieny, ktorej neoddeliteľnou súčasťou sú žuvačky bez cukru, ale po novom sa zamerala aj na oblasť osobného rozvoja detí. V duchu hesla „zdravým úsmevom ku zdravému sebavedomiu“ bude značka Orbit v rámci kampane vzdelávať deti aj sociálnych pracovníkov v oblasti správnej starostlivosti o chrup a svoju pozornosť zameria tiež na zdravé sebavedomie detí, ktoré je so zdravým úsmevom veľmi úzko spojené. Vytvorené boli špeciálne Orbit omaľovánky a detská knižka, s pomocou ktorých deti krok za krokom objavia jednoduchosť správnej starostlivosti o chrup a zároveň podporia ich kreativitu a fantáziu.

 

Deti a sociálni pracovníci sa v rámci kampane ‚Oplať úsmev‘ zúčastnia dentálnych workshopov, vďaka ktorým si deti osvoja správne návyky dentálnej hygieny a navyše získajú potrebné pomôcky v podobe dentálnych balíčkov. To všetko nad rámec darovanej čiastky.

 

Vyzbierané finančné prostriedky potom poputujú nie len na rekonštrukciu vybavenia centier, vrátane kúpeľní, navštevovaných dobrovoľníkmi Anjelského programu a klientmi centra, ale tiež na organizáciu víkendových pobytov a táborov pre deti a mládež a v neposlednej rade na mzdové náklady terénnych sociálnych pracovníkov, ktorí pre deti zaisťujú chod programov zameraných na rozvoj sociálnych zručností vrátane starostlivosti o zdravie a dentálnu hygienu aj zmysluplné využitie voľného času.

 

 

„Veľmi si vážim možnosť zapojiť sa do druhého ročníka kampane ‚Oplať úsmev‘. Prispieva k tomu, aby aj deti, ktoré nemajú toľko šťastia a dôvodov na úsmev získali sebavedomie usmievať sa, ktoré ich neopustí ani v dospelosti. Projekt ‚Oplať úsmev’ pomáha detské úsmevy nielen rozžiariť, ale zároveň sa o ne starať. Aj vďaka nemu môžu získať potrebné sebavedomie čeliť prekážkam, ktoré prináša život.“ komentuje svoju účasť v kampani jej ambasádorka – speváčka Mária Čírová.

 

 

Občianske združenie Úsmev ako dar je veľmi potešené, že sa ho značka Orbit už po druhýkrát rozhodla zapojiť do projektu ‚Oplať úsmev‘, prinášajúceho osvetu v oblasti dentálnej hygieny pre deti aj našich sociálnych pracovníkov. V tomto roku navyše Orbit deťom dodá nie len zdravý a žiarivý úsmev ale podporí aj ich sebavedomie, ktoré ich bude sprevádzať aj v dospelosti,“ uvádza PhDr. Mária Soboličova, PhD., manažérka pre fundraising Úsmev ako dar.

 

Celá kampaň odštartuje otváracím eventom v piatok 12. mája 2017 pred nákupným centrom Eurovea v Bratislave. Návštevníci sa môžu tešiť na zábavnú a zároveň edukačnú akciu, na ktorej zaspieva Mária Čírová a prebehnú ďalšie vystúpenia. Na mieste budú k dispozícii tiež dentálne hygieničky, ktoré deti aj dospelých zadarmo prevedú správnou starostlivosťou o chrup. Pre najmenších bude pripravený kreatívny kútik s  Orbit omaľovánkami a detskou knižkou.

 

Zapojte sa spolu so značkou Orbit do projektu „Oplať úsmev“ a prispejte deťom v SOS detských dedinkách k zdravému úsmevu a sebavedomiu. Kúpte v období od 8. 5. do 18. 6. 2017 ktorékoľvek žuvačky z portfólia značky Orbit, ktoré sú súčasťou správnej dentálnej hygieny, prispievajú k zdravým a krásnym zubom aj k detským úsmevom. Oplaťte úsmev, každý úsmev sa predsa počíta – aj ten Váš!

 

 

 

__________________________________________________________________________

 

Orbit je popredná značka žuvačiek bez cukru so zameraním nielen na dentálne benefity, ale tiež na krásny a zdravý úsmev, ktorý prispieva k sebavedomiu usmievať sa v každej situácii. Orbit sa snaží vysvetliť dôležitosť pravidelnej a správnej dentálnej hygieny. Značka Orbit prepojuje tieto dva aspekty a dlhodobo kladie dôraz na myšlienku, že sebavedomie usmievať sa prirodzene prichádza s pocitom čistých zubov a ich celkovým zdravím, k čomu žuvačky Orbit bez cukru prispievajú. Žuvačky bez cukru Orbit sú jednoduchým a praktickým prostriedkom, ktorý podporí zdravý a krásny úsmev a umožní cítiť sa lepšie v každej situácii. V roku 2015 získala značka Orbit prestížne ocenenie Czech Superbrands Awards v Českej republike aj na Slovensku, v Českej republike neskôr aj v roku 2016.

 

 

Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou mimovládnou organizáciou pôsobiacou v oblasti náhradnej starostlivosti a pomoci krízovým rodinám.  Zameriava sa na podporu detí v detských domovoch, na prácu s ohrozenou rodinou, vzdelávanie a sprevádzanie náhradných rodín a pomoc mladým dospelým po odchode z detského domova. Svoju víziu „...aby každé dieťa malo rodinu“ prakticky a odborne presadzuje už 25 rokov. Prvoradým záujmom organizácie Úsmev ako dar je skvalitniť život detí v ohrozených rodinách a náhradnej starostlivosti, o čo sa usiluje ako na individuálnej, tak na celospoločenskej úrovni.

 

 

 

 

Pre viac informácií kontaktuje:

 

Kamila Rehorovská

 

kamila.rehorovska@amic.sk

 

AMI Communications Slovakia, Suché mýto 1/C, 811 03 Bratislava

 

Tel: (+421) 905 897 905